Genel

Şişli Kiralık Vinç

İnsanoğlu hayatını kolaylaştırmak ve gelişen endüstriye ayak uydurabilmek için durmaksızın makine üretmeye devam etmiştir. Ticaretin gemilerle ağır yük olarak yapılması, yüksek binaların inşaatı ve fabrikalarda kullanılan ağır sanayi makineleri vinç için kullanım alanı oluşturmuş. İlkel vinç tiplerinin kökü milattan önceki yüzyıllara dayanan vinç bugün geldiği noktada tek bir kumanda ile yüzlerce ağırlığı kaldırabilmektedir. Modern zamanlarda tonlarca ağırlığı kaldıran vinçler her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Şişli kiralık vinç  hizmetimizle İstanbul’un göbeğinde işlerinizi kolaylaştırmayı, hafifletmeyi bekliyoruz. Vinç kiralama işlemi hafife alınmamalı, mutlaka güvenilir bir firmadan yapılmalı.

Ağır Sanayi ve Vinç

Sanayi Devrimi ile beraber gelişen sanayi günümüzde vinç kullanımını bir zorunluluk haline döndürmüştür. Fabrika taşımaları, büyük makinelerin taşınması, inşaatların yanı sıra insan gücünün yetmediği her alanda kullanılır. Her geçen gün kullanım alanı artan ve daha gelişmiş modellerle hayatımıza giren vinçler modern teknoloji ile beraber hayatımızı çok daha fazla kolaylaştıracak.

Vinç Kullanım Alanları

Özellikle inşaat alanlarında kullanılan vinç, yük kaldırılması gereken her noktada kullanılabilir. Nakliye, fabrika taşıma, makine taşıma, dış cephe çalışmalarında sıkça kullanılır. Bu tarz işlerinizin tamamı için ya da kaldırılması gereken ağır bir yük için Şişli kiralık vinç hizmetinizdedir.
 
Hem Zamandan Hem De Paradan Tasarruf Edin

Hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi ayrıca stresten korunmanızı sağlayan vinç sistemleri mutlaka güvenilir ve profesyonel bir firmadan kiralanmalı. Şişli kiralık vinç hizmetimizle hem bütçenize hem de işinize rahatlık sağlayacağız.
 
Güvenilir Firmadan Kiralanmalı

Yük kaldırma konusu dikkatli olunması gereken bir konudur. Yük kaldırıldıktan sonra başına gelebilecek her türlü kötü olayın ihtimaline karşın büyük tedbir alınmalı ve bu konuda profesyonel olan bir firma ile çalışılması gerekir. Şişli kiralık vinç hizmetimizle Şişli’de sizi büyük bir dertten kurtaracağız.
 
Yılmazlar Vinç Kalitesi

Vinç kiralama hizmetinin ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunun ve çok hassas davranılması gerektiğinin farkında olan bir Yılmazlar Vinç olarak kaliteden ödün vermeyen, yılların birikim ve tecrübesiyle size hizmet ediyoruz. Daha ekonomik ya da başka sebeplerden dolayı tercih edeceğiniz bir firmanın küçücük bir hatası nedeniyle ne kadar kötü durumlar oluşabileceğini biliyoruz. Özellikle, fabrika taşıma hizmetlerinin, ekmek teknenizi taşıma hizmetinin nasıl önemli olduğunu biliyoruz. Vinç kiralama hizmeti güvenilir ve bu konuda sizi asla yanıltmayacak firmalardan karşılanmalıdır. Yılmazlar Vinç olarak vinç kiralama konusunda bunun garantisini veriyoruz. Şişli kiralık vinç hizmetimizle İstanbul’un kalbi olan şehirde profesyonelce ihtiyaçlarınızı gideriyoruz.
 
Her firma müşteri memnuniyetinin ne kadar önemli olduğundan bahseder, ancak Yılmaz Vinç olarak bize danıştığınız andan itibaren bizim için ne kadar önemli olduğunuzu hissedeceksiniz. Temiz işçilik ile iş süresi boyunca takip yapmak, belirlenen saat içerisinde işi bitirip içinizde hiçbir kaygıya yer bırakmamak prensibimizdir.

Pişman Olmayın…

Güvenilir olmayan firmalardan vinç kiralama sonucu birçok kaza meydana gelebilmektedir. Vinç kaldırma süresinde enerji hatlarına karışması sonucu ya da yükün düşürülmesi sonucu ya da ayakların doğru kullanılmaması sonucu pişman olabilirsiniz. Profesyonel ekip ve araç ile çalışan Yılmazlar Vinç, bütün bu sorunları düşünür ve ona göre hareket ederek tertemiz bir sonuç ortaya çıkarır. Operatörün iş boyunca takipçisi olur ve vinç bakımı ve temizliği ile ilgili bütün gerekenleri yapar. Şişli kiralık vinç hizmetimizden yararlandığınız takdirde içiniz rahat olsun.
 
Vinç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Vinç kiralama işleminde dikkat etmeniz gereken konular vardır. Bunların başında hangi vinç tipinin sizin işinize uygun olduğudur. Biz uzman ekibimizin size sorduğu sorular çerçevesinde size uygun vinç tipini belirleriz. Eğer fabrika taşıma işi ise farklı bir vinç oto kurtarma ise farklı bir vinç tipi gerekir.
İkinci husus, vincin bakımlarının yapılmış olmasıdır. Ne kadar titiz çalışılırsa çalışılsın vincin bakımları günü gününe yapılmamış ise büyük risk alınmış demektir. Yılmazlar Vinç olarak tüm vinçlerin bakımını düzenli olarak yapmaktayız. Üçüncü husus, operatör… Operatörün ehliyet sahibi olduğundan ve işin ehli olduğundan emin olun. Araç ne kadar kaliteli olursa olsun operatör acemi ise işiniz tehlikede demektir. Yılmazlar Vinç olarak bu konuda profesyonel bir ekiple çalışmaktayız.
Bunların dışında dikkat edilmesi gereken diğer konulardan birkaçı; olumsuz hava şartları ve işlem süresince gayri ciddi davranışların olmamasıdır. Havanın fazla rüzgarlı olmasına karşın vinç hareket etmemeli, yıldırıma karşı da önlem alınmalı. Vinç yük taşırken herhangi bir insanı da beraberinde kaldırmamalı, operatör işlem süresince kumandayı kontrol etmeli, başından ayrılmamalıdır.
 
Vinç Çeşitleri

Vinç kiralama işlemi esnasında dikkat edilmesi gerekenlerin başında doğru vinç tipini seçmek gelir. İşinize göre çeşitli vinç tipleri vardır. Siz kullanım alanınızdan bahsettiğiniz zaman uzman ekibimiz sizin için uygun olan vinç tipini seçecektir. Vinç çeşitleri; sabit vinçler, mobil vinçler, teleskopik vinçler,  sepetli vinçler olmak üzere 4 çeşittir.
 
Sabit Vinç

Sabit olarak bir yere yerleştirilmiş vinç tipleridir. Vinç kiralama gerektiren tüm işlerde vincin yere sağlam basması çok önemlidir. Bu konuda sabit vinç için en güvenilir vinç tipi olduğu söylenebilir. Önceden kurulmuş ve sabitlenmiş olduğu için yükü kaldırırken ayaklarının sarsılması söz konusu değildir.
 
Sabit Vinç Çeşitleri

Sabit vinç tipi de kendi içinde çeşitlenir. Zincirli sabit vinç, kule vinç, halatlı sabit vinç diye ayrılmaktadır.  Kule vinç büyük inşaatların yapımı sırasında çok sık gördüğümüz kule şeklindeki vinç tipleridir. Sabit vinçler çoğunlukla ağır sanayinin olduğu alanlarda kullanılır. Fabrikalarda ve sürekli yük indirip bindirilen limanlarda çok sık kullanılır.
 
Mobil Vinç

Adından da anlaşılacağı gibi mobil vinçler, hareketli vinç tipleridir. Seyyar olarak her yere götürülebilir. Güçlerine göre, kaldırdığı ton ağırlığına göre değişkenlik gösteren mobil vinçler sıradan iş makinesi gibi görünürken tır şeklinde olanları da vardır. 
 
Mobil Vinç Çeşitleri

Mobil vinç çeşitleri arasında lastik tekerlekli mobil vinç, sepetli mobil vinç ve paletli mobil vinç yer alır.
 
Mobil Vinç Kullanım Alanı

Bir yerden başka bir yere götürülmesi gereken ağır sanayi ürünleri için mobil vinç kullanılır. Paletli mobil vinç 360 derece dönebildiği için daha çok buna ihtiyaç duyulan arazilerde kullanılır. Lastik tekerlekli vinç ise kamyon üzerine yerleştirilmiş vinç tipleridir ve çok ağır olduğundan yumuşak zeminde kullanılmazlar.

Sepetli Vinç

Sepetli  vinçler, adından da belli olduğu gibi sepeti olan vinç tipleridir. Görevlilerin kolayca sepetin içine girip yukarıda çalışmasını yapabileceği şekilde ayarlanmıştır. Bu yüzden, tabela montajı, cam montajı gibi montaj işlemlerinde ya da film ve dizi çekimlerinde, elektrik direğiyle ilgili çalışmalarda yaygın olarak kullanılır. Balkondan kurtarma çalışmaları yapıldığı esnada da sepetli vinçler kullanılır. Vinç kiralama işleminde en yaygın kullanılan tiplerden biridir.
 
Teleskopik Vinç

Özellikle zemine batmış araçların, makinelerin kurtarılmasında kullanılan teleskopik vinç, 180 metre uzunlukta olan yüzlerce tona kadar ağırlık kaldırabilen çeşitlere sahiptir. Teleskopik vinçler, yukarı-aşağı şeklinde dikey hareket ettiği gibi yatay da hareket edebilirler. İç içe geçen, uzayıp kısalan sistemi vardır.
 
Vinç Kiralamak Çok Kolay

Vinç kiralama işlemi tahmin ettiğinizden çok daha kolay. Önemli olan işinize uygun vinç tipini seçmek. Bu konuda ekonomik anlamda sizi yormayacak bir vinç tipi mutlaka olacaktır. Böylece siz de hem paradan hem de zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Siz de Şişli kiralık vinç hizmetimizden yararlanın. Hemen iletişime geçin ve Yılmazlar Vinç kalitesiyle vinç kiralama işlemini tamamlayın. Fiyatların böyle bir hizmetin karşısında ne kadar uygun olduğunu görünce siz de şaşıracaksınız.