Vinç Kiralama Hizmeti

Hayatımızı kolaylaştıran ve taşınması zor yükleri kolaylıkla taşıyan vinçler, ekonomide ve sosyal hayatta ağır yük nakliye sorununu tam anlamıyla çözmektedir. Özel üretilen ve ağır yükleri bir noktadan diğer bir noktaya sorunsuz bir şekilde taşıyan kiralık vinç seçenekleri, özel eğitimli operatörler tarafından kullanılmaktadır. İnşaat, köprü, otomotiv sektöre ve benzeri birçok sektörde, bu araçlar nakliye işlemlerinin bel kemiği haline gelmiştir.

Metal sanayisi, otomotiv sanayisi ve diğer ağır sanayi sektöründe, üretimin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için vinçlere ihtiyaç duyulmaktadır. Sanayi inkılabının meydana gelmesi ile birlikte basit vinçlerin yerini günümüzde kullandığımız vinçler aldı. Yüksek tonajlı bu vinçlerde kaldırma kapasitesi üst seviyededir. Özellikle sanayi inkılabının gerçekleşmesiyle birlikte büyümeye başlayan otomotiv sektörü, güçlü vinçlere ihtiyaç duymuştur.

Vinç Oparatörü Ehliyetli Olmalıdır

Ağır sanayinin nakliye işlemlerinde ön plana çıkan vinçler, ehliyetli elemanlar tarafından kullanılmaktadır. Kiralık vinç hizmetinde görev alan ve bu konuda deneyimli olan vinç operatörleri, ehliyet sınavına girerek gerekli resmi belgeleri almaktadır. Firmalar, vinci kullanan elemanın ehliyet ile ilgili işlemlerini takip etmekle sorumludur. Kanunen vinç ehliyeti olmayan kişiler vinç kullanması yasaktır. Vinç kiralama işlemlerinde her zaman için ehliyetli elemanlar görev almaktadır. Vinçle ilgili ehliyet kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere ehliyet verilmektedir. Bu ehliyetler sadece vinç kullanımını kapsamaktadır ve sadece vinçler için geçerli belgelerdir.

Vinci Kullanan Operatör Tecrübeli Olmalıdır

Ehliyetin yanı sıra vinç operatörlerinin deneyimli olması da çok önemlidir. Deneyimli, tecrübeli ve işinde profesyonel olan vinç operatörleri, bu sektörde sorunsuz taşıma hizmeti sunmaktadır. Operatör hizmetinde tecrübeli ve aynı zamanda ehliyetli elemanlar, ölümle sonuçlanan vinç kazalarının önlenmesinde önemli rol oynamaktadır. İş güvenliği kapsamında vinçle ilgili resmi prosedürde güvenlik tedbirleri kanunen zorunlu hale gelmiştir.

Bu sektörde deneyimli olmayan ve her hangi bir tecrübeye sahip olmayan operatörler ciddi kazalara neden olmaktadır. Vinç kiralama hizmetinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesinde tecrübe en önemli konulardan biridir. Firmamız işin ehli operatörlerle çalışmaktadır.

Vinç Kiralama

Maliyet açısından oldukça pahalı olan vinçlerin kiralanması, daha avantajlıdır. Kiralama yöntemi firmalar için daha düşük maliyetlidir. Kiralık vinç hizmetinde, vincin bütün masrafı firmaya aittir. Ayrıca vinci kullanan elemanın maaşı ve diğer masrafları da yine firmaya aittir. Sektörel farklılıklar, vinç kiralama hizmetinde fiyatın belirlenmesinde etkili rol oynamaktadır.

Özel üretim kategorisinde değerlendirilen vinçlerin sanayi bakımı, resmi evrakları, vergisi, sigortası ve diğer bütün masrafları, aracı kiraya veren şirkete aittir. Kiralık vinç hizmetinde, kiralayan kişi sadece kira ücretini ödemektedir. Bu yönüyle kiralama hizmetinin avantajları çok daha fazladır. Avantajlı özelliklere sahip olan kiralık vinç hizmetinde, tonaj farkı fiyatı doğrudan etkilemektedir.

Yüksek tonajlı yüklerin düşük tonajlı vinçlerle taşınması, vincin devrilmesine ve ciddi sonuçların meydana gelmesine neden olur. Bu nedenle taşınacak yükün tonajı doğru olarak tespit edilmelidir. Ölümlü kazaların meydana gelmemesi için tonajın doğru bir şekilde belirlenmesi önemlidir. Vinç kiralama işlemlerinde istediğiniz tonajda araç bulabilirsiniz. 350 tona kadar yük nakli kolaylıkla yapılabilir.

Vinç Hizmetinde Kullanılan Araçlar

Özelüretilen ve maliyeti oldukça fazla olan vinçlerde tonaj farkı en önemli konulardan biridir. Ayrıca vinçler özellik bakımından sınıflara ayrılmaktadır. Kiralık vinç işlemlerinde bu farklılık doğrudan fiyata yansımaktadır. Vinçlerin farklılığı fonksiyonel özelliğine göre ve kullanıldığı alana göre belirlenmektedir. Vinç çeşitlerini şu şekilde sınıflandırılabilir:

1- 30 Metre Sepetli Vinç
2- 28 Metre Sepetli Vinç
3- 350 Tonluk mobil vinç
4- 200 Tonluk mobil vinç
5- 130 tonluk hiyap vinç
6- 90 tonluk hiyap vinç
7- 25 tonluk hiyap vinç
8- 8 tonluk hiyap vinç

Sepetli Vinçler

Sosyal alanda ve iş alanında en çok kullanılan vinçlerden biri sepetli vinçlerdir. 400 kg taşıma kapasitesine sahip sepetli vinçler, binaların dış cephe kısmında rahat çalışma imkanı sunmaktadır. Pankart asma, pano asma, tabela asma, klima motoru montajı gibi işlemlerde sepetli vinçler büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu vincin sepet kısmı aşağıda bulunan kontrol paneli sayesinde kontrol edilmedir. Sağa, sola, yukarı ve aşağı yöne rahatlıkla hareket ettirilebilir. Vincin dengesini aracın dört tarafından bulunan denge ayakları sağlamaktadır.

Sepetli özelliğe sahip bu araçların kullanım alanı, diğer vinçlere nazaran çok daha farklı özelliklere sahiptir. Dış cephe boya işlerinde ve yüksek binaların dış cephesinin temizliğinde de bu araçlar pratik bir şekilde kullanılmaktadır. Sepetli vinç kiralama işlemleri için 7/24 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Bu vinçler, kurtarma operasyonlarında da oldukça etkilidir. Yangınlarda, mahsur kalan kişilerin kurtarılmasında ve elektrik direklerinde meydana gelen arızaların giderilmesinde sepetli vinçler ilk aşamada tercih edilmektedir. Kiralık vinç dünyasının en popüler seçeneği bu araçlardır. Sivil Savunma, Emniyet Müdürlüğü, İtfaiye ve Askeri alanda kullanılan bir vinçtir.

Yüksek apartmanlardan eşya indirme işlemlerinde, asansörlü evden eve nakliyat araçlarının yetersiz olduğu zamanlarda, sepetli vinç kullanılmaktadır. Bu vinçlerin kol uzunluğu farklıdır. Kol uzunluğuna ve kapasitesine göre sepetli vinçlerin kiralık vinç fiyatı da değişiklik göstermektedir.

Fiyatlandırma İşlemi

Bu sektörde saatlik ve haftalık kategoride kiralama seçenekleri tercih edilmektedir. Vinç kiralama ücretinin belirlenmesi bazı kriterlere göre belirlenmektedir. Operatör maaşı, vinç aracının masrafları, taşınacak yükün özellikleri ve aracın katedeceği mesafe, fiyatı doğrudan etkileyen en önemli konular içerisinde yer almaktadır. Vinç kiralama fiyatları, düzenli olarak güncellenmektedir.

Mobil Vinçler

İnşaat sektöründe, yol ve köprü yapımında ve benzeri bir çok sektörde, çok ağır yükleri bir noktadan diğer noktaya taşıyan bu vinçler, kısa sürede büyük binaların yapımında kullanılmaktadır. Büyük beton kitlelerin taşınmasında kolaylık sağlayan vinç kiralama seçenekleri, inşaat dünyası için kolaylık sağlamaktadır. Bu araçlar da diğer seçenekler gibi tonaj özelliğine göre sınıflandırılmaktadır. 350 ton kapasiteli ve 200 tonluk kapasiteli vinçler, ağır sanayinin en çok tercih ettiği seçenekler içerisinde yer almaktadır. Ağır sanayinin gelişmesinde ve otomotiv sektörünün ilerlemesinde yüksek tonajlı vinç kiralama seçenekleri ön plana çıkmaktadır.

Hiyap Vinçler

Bu vinçler, kamyon veya kamyonet üzerine monte edilen vinçlerdir. 8, 25, 90 ve 130 ton kapasitelidir. Fabrika makinelerini taşınması, kamyon ve otomobil taşınması gibi kategorilerde en çok tercih edilen seçeneklerdir. Fabrika taşıma işlemlerinde, çok ağır makinelerin taşınmasında, profesyonel vinçlere ihtiyaç vardır. Hiyap vinçler, vinç kiralama kategorisinde tercih edilen profesyonel makinelerdir.

Pratik çözüm seçeneği haline gelen hiyap vinçler, günlük veya saatlik kiralanabilir. Müşteri hizmetlerine vinci hangi alanda kullanacağınızı belirtmeniz yeterlidir. Ayrıca taşınacak yükün tonajı hakkında da bilgi vermelisiniz. Yük taşıma işlemlerinde tonaj farkı önemli bir konudur. Tonajı yetersiz vinçlerle çalışmak büyük risktir.

Vinç Hizmetinde Güvenlik

Bu sektörde meydana gelen kazalarda ölümlü sonuçların meydana gelmesi nedeniyle güvenlik önlemleri büyük önem kazanmaktadır. Araç güvenliği, operatör güvenliği, taşıma güvenliği ve çevre güvenliği, resmi prosedüre göre uygulanmaktadır. Vinçlerin düzenli bakım işlemleri, taşıma esnasında meydana gelebilecek arızaları ve kazaları önlemektedir. Operatör güvenliği ise baret ve benzeri güvenlik elemanlarıyla gerçekleştirilmektedir. Taşıma güvenliği işlemlerinde, calaska emniyeti, bağlama teknikleri ve tonaja uygun araç kullanımı gibi konular ön plandadır.

Yükün bağlanması, yükün taşınması ve teslim edilmesi vinç operatörünün sorumluluğu altındadır. Vinç operatörünün neden olduğu kazalardan firma sorumlu değildir. Ciddi kazaların meydana gelmemesi için vinç konusunda tecrübeli operatörleri tercih ediyoruz. Vinç kiralama sektöründe kiralanan vincin bakımlı olması gerekir.

Çevre güvenliği de kiralık vinç hizmetinin kapsamı alanına girmektedir. Tonlarca ağırlığın taşınması esnasında aşağıda çalışan görevlinin çevre güvenliğini sağlaması gerekir. Çevre güvenliğinin sağlanmasından sonra, yükün bir noktadan diğer noktaya taşınması sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir.

Vinç Kazalarının Sebepleri

Ciddi sonuçlara neden olan vinç kazalarının belli başlı nedenleri vardır. En önemli nedeni, gerekli bakım işlemlerinin yapılmayışıdır. Ayrıca vinç halatının yetersiz olması veya vinç kapasitesinin düşük olması, istenmeyen kazalara neden olabilir. Kiralık vinç işlemlerinde taşınacak yükün tonajını dikkate almalısınız.

Alınması gereken güvenlik tedbirlerinin alınmaması da kazaların en önemli nedenlerinden biridir. Baretsiz çalışma, çevre güvenliğinin alınmayışı ve diğer emniyet önlemlerinin alınmayışı, vinç kazalarının en önemli nedenlerinden biridir. Vinç kazalarının artması ile birlikte bu kategorideki güvenlik önlemleri de önem kazanmaya başlamıştır. Vinç kiralama hizmetinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için firmalar gerekli bütün güvenlik önlemini almak zorundadır.

Dört Mevsim Kiralama Hizmeti

Vinçle ilgili işlemlerin yapılabilmesi için hava muhalefetinin olmaması gerekir. Vinç kiralama hizmetinde, hava muhalefeti olmadığı sürece hizmet verilmektedir. Kış aylarında ve yaz aylarında hizmet veren firmamız, 7/24 müşteri hizmeti sunmaktadır.
Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment