Fabrika Taşıma Hizmeti

Vinç destekli fabrika taşıma hizmeti, güvenilir ve pratik olmak zorundadır. Bu kategoride ilk aşamada, ekspertiz hizmeti dikkate alınmaktadır. Ekspertiz hizmeti konusunda deneyimli ve tecrübeli olan firmalar, fabrikanın özelliğine uygun plan hazırlamaktadır. Fabrika taşıma hizmetinde çıkabilecek sorunlar, ekspertiz hizmeti ile belirlenmektedir. Taşıma işleminde problemle karşılamamak için profesyonel ekspertiz hizmetine ihtiyaç vardır.

İlk Aşamada Ekspertiz Hizmeti

Komple fabrika taşıma hizmetinin ilk aşaması, taşınacak eşyaların incelenmesi işlemidir. Taşıma işleminin gerçekleşeceği alan eksper elemanları tarafından incelenmektedir.

Vincin kurulacağı alan, yük aracının park edeceği boşluk ve paketleme gibi konular, eksper tarafından tek tek not edilmektedir. Fabrika taşıma hizmetinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için bütün tedbirler alınmaktadır. Taşıma işlemi incesinde paketleme işlemi de önemlidir. Profesyonel paketleme elemanları, eşya paketlemeyi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bu kategoride diğer önemli bir konu ise sigortalama işlemidir. Fabrika sahipleri, taşıma boyunca eşyalarını sigortalayabilir. Taşıma işleminin sorunsuz bir şekilde gerçeklemesi için gerekli bütün önlemler alınmaktadır. Fabrika taşıma işlemi boyunca fabrika sahipleri makinelerini sigortalayabilir.

Sigorta poliçesi, taşıma işlemi öncesinde yapılabilir. Taşıma süresi boyunca meydana gelen kazalar, büyük maddi hasara neden olabilir. Sigorta kapsamındaki kazaların masrafları sigorta firmaları tarafından karşılanmaktadır.

Ekspertiz Çıkabilecek Problemleri İnceler

Vinçle fabrika taşıma işleminde çıkabilecek problemler, ekspertiz hizmeti esnasında tespit edilmektedir. Fabrikanın giriş kısmının genişliği, makinelerin genişliği ve giriş bölünün genişliği, kiralık vinç ile taşıma işleminde meydana gelen problemlerin başlıca nedenidir. Giriş bölümleri ve kullanılacak vincin modeli gibi konular bu aşamada belirlenmektedir.

Taşıma işleminde taşınacak eşyaların tonajı hesaplanmaktadır. Makinalar, büro eşyaları ve diğer bütün eşyalar bu aşamada incelenmektedir. Tonaj konusu bu sektörde en önemli konulardan biridir. Düşük tonajlı vinçle, yüksek tonajlı makinelerin taşınması, vinç kazalarına neden olmaktadır.

Vinç kazalarının tam anlamı ile önlenmesi için tonaj ve vinç modeline dikkat edilmelidir. Fabrika taşıma programının sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için ilk aşamada dikkatli bir şekilde inceleme yapılmalıdır.

Ekspertizden Sonra Taşıma İşlemine Geçilir

Vinçle fabrika taşıma işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için, deneyimli elemanlara ve profesyonel vinçlere ihtiyaç duyulmaktadır. Hiyap- teleskopik vinçler, tonlarca ağırlığı kolaylıkla taşıyabilir. Milyonluk otomatik büyük fabrika makineleri, tonaj bakımından ağır makinelerdir. Bu nedenle her makinenin ağırlığı doğru bir şekilde hesaplanmalıdır. Fabrika taşıma işlemlerinde vinçler fonksiyonel açıdan farklı özelliklere sahiptir.

Taşıma işleminde ilk aşamada makinelerin bağlantı noktaları tespit edilmektedir. Vinçle kaldırma işleminde makinenin her hangi bir yöne kaymaması için bağlantı noktasının dengeli olması gerekir. Ayrıca kaldırma işleminde kullanılacak malzeme de dikkatli bir şekilde tercih edilmektedir.

Taşıma İşleminde Yük Aracı Önemlidir

Vincin tonaj özelliğinin yanı sıra, makinenin yüklendiği aracın özellikleri de önemlidir. Hiyap vincin taşıma kapasitesi ile makineyi taşıyacak olan yük aracının tonaj özelliği de önemlidir. Ekspertiz hizmeti esnasında, yük aracının modeli belirlenmektedir.

Ayrıca makinenin yük aracında sabit durması için gerekli tertibat da bu aşamada belirlenmektedir. Fabrika taşıma aracının bakımlı olması da önemlidir. Taşıma işleminin yarıda kalmaması için araç profesyonel ekip tarafından kontrol edilmektedir.

Yük aracında, yağmur, kar ve benzeri olumsuz hava koşullarının etkisini ortadan kaldıracak brandalar da hazır bulundurulmaktadır. Yükleme işleminin ardından branda ve benzeri malzemeler olumsuz hava koşullarının etkisini ortadan kaldırmaktadır. Yükleme işleminde profesyonel ekipler, gerekli bütün önlemleri almaktadır. Güvenli fabrika taşıma işlemi için bu işlem önemlidir.

Zamanında Yük Teslimatı Gerçekleşmektedir

Fabrikaların profesyonel yöntemlerle taşınması işlemi, söz verilen zamanda yükün adrese teslim edilmesi, en önemli konulardan birini teşkil etmektedir. Zamanında kiralık vinç ile yükün yüklenmesi ve yükün zamanında yeni adresine ulaştırılması, sözleşmede belirtilen tarih ve saatte gerçekleşmektedir. Fabrika taşıma süresi, taşıma mesafesine göre farklılık göstermektedir.

Fabrika Taşıma İşleminde Profesyoneller Görev Almalıdır

Taşıma işleminin başarılı olması, profesyonel operatörlere bağlıdır. Her vinç modelinin kendine özgü ehliyeti bulunmaktadır. Vinç hizmetinde alınması gereken ehliyet, sürücü kurslarından alınabilir. Ancak asıl önemli konu profesyonelliktir. Fabrika taşıma programında profesyonel elemanlar görev almaktadır.

Yeterlilik belgesini almak, profesyonel olmak için yeterli değildir. İş deneyiminin olması ve sahada karşılaşılacak sorunlar hakkında bilgili olunması, bu hizmetin en önemli konularından biridir. Ölümle sonuçlanan vinç kazalarının meydana gelmemesi için, deneyim, tecrübe ve ehliyet gereklidir. Kazaların önlenmesi kategorisinde, fabrika taşıma ekibinin deneyimi ön plandadır.

Fabrika Taşıma İşleminde Vinç Bakımlı Olmalıdır

Pahalı olması nedeniyle kiralamanın daha cazip olduğu vinçler, her zaman bakımlı olmalıdır. Özellikle pahalı makinelerin taşındığı fabrika taşıma işleminde vinç bakımı çok önemlidir. Calaska arızası, zincirin kopması veya elektrik arızası, fabrika taşıma işleminde karşılaşılan sorunlardır.

Bakım yapıldığı halde vinçlerde meydana gelen arızalar, uzman ekip tarafından kısa sürede tamir edilmektedir. Gerektiğinde firmalar, arıza durumunda yeni bir vinç getirmektedir. Pahalı vinçlerin bakımı ve yedek parça işlemleri, aracı kiraya veren şirketin sorumluluğundadır.

Fabrika Taşıma Hizmetinde Sadece Kira Ödenir

İş dünyasında, profesyonellik isteyen vinçli fabrika taşıma hizmeti, vinci kiraya veren firmanın sorumluluğu altındadır. Operatörler, meydana gelen vinç kazalarında birinci dereceden sorumludur. Bu nedenle bu işte usta olmayanlar, maddi manevi zarara neden olmaktadır.

Vinç bakımının yanı sıra, aracın vergisi, sigortası, sanayi bakımı, temizliği ve muayenesi firmaya aittir. Kiralayan kişi sadece kira ücretini ödemektedir. Vinç kiralama dışında talep edilen hizmetler, ayrıca hesaplanmaktadır.

Vincin kiralanması, vincin satın alınmasından çok daha avantajlı özelliklere sahiptir. Bu nedenle piyasa kiralık vinç seçeneğini tercih etmektedir.

Profesyonel Fabrika Taşıma Hizmetinin Avantajları

Bu hizmette kullanılan vinçler, son model özelliklere sahip bakımlı vinçlerdir. Amatör yöntemler ve bu işte yeterli deneyime sahip olmayan firmalar, fabrika taşıma hizmetinin başarısız olmasında önemli rol oynamaktadır. Özellikle çok değerli makinelerin taşınmasında ciddi hasara neden olabilirler.

Vinçle pahalı eşyaların taşınmasında, meydana gelen kazalarda, operatörün yanı sıra firma da sorumludur. Bu nedenle profesyonellik çok önemlidir. Kiralık vinç hizmetinin en önemli konularından biri olan fabrika taşıma, bu konuda deneyim ve tecrübeye ihtiyacı olan bir konudur.

Fabrika Taşımada Hangi Vinçler Kullanılır?

Ağır yüklerin pratik bir şekilde taşınmasında önemli rol oynayan vinçler, fonksiyonel özellik bakımından farklılık arz etmektedir. Fabrikanın taşınmasında hangi vinçlerin kullanılacağına ekspertiz ekibi karar vermektedir. Giriş ve çıkışların yanı sıra fabrikanın genişliği de bu kategoride önemlidir. Kiralık vinç araçları için en uygun boşluğun tespiti ekspertiz elemanları tarafından gerçekleşmektedir.

Ağır makinelerin taşınması hiyap-teleskopik vinçlerle yapılmaktadır. Bu vinçler 8-350 ton taşıma kapasitesine sahiptir. Çıkarılması zor gibi görünün büyük çaplı makineler, hiyap vinçlerle kolay bir şekilde çıkarılabilir. Kiralık vinç dünyasının en pahalı vinçlerinden biri olan hiyap vinçler, kamyon ve kamyonet türü araçların üzerine monte edilmektedir.

Taşıma İşleminde Güvenlik Önlemleri Önemlidir

Ekspertiz elemanlarının yaptığı incelemeler doğrultusunda fabrikanın giriş ve çıkışları güvenlik kordonu ile çevrilmektedir. Özellikle trafiğin olduğu yerlere uyarı levhaları yerleştirilmektedir. Kiralık vinç dünyasının en önemli konusu olan güvenlik, taşıma işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde önemlidir.

Vinci kullanan ve yükü bir noktadan diğer noktaya taşıyan elemanlar, baret ve fosforlu yelek giymesi iş güvenliği açısından önemlidir. Aracın güvenliği için yan kısımlardaki ayaklar önemlidir. Hidrolik olan bu ayaklar, hiyap vincinin dört bir yanında bulunmaktadır. Bu ayaklar aracın lastiklerini yerden kesecek kadar açılır ve aracın sabit durmasını sağlar. Tonlarca ağırlıktaki yükün kaldırılması esnasında, aracın sabit durması oldukça zor olacaktır. Bu nedenle bu ayaklar vincin güvenliği için önem arz etmektedir.

Yük taşıma esnasında, vinç operatörü, kontrol bölümünden vince yön vermektedir. Kiralık vinç, sağa, sola, yukarıya ve aşağıya kolaylıkla hareket edebilir. 360 derece hareket edebilen vinçler, sorunsuz bir şekilde istenilen noktaya fabrika makinelerini indirebilir.

Kiralama İşleminde Saatlik ve Günlük Seçenekler Tercih Edilmektedir

Fabrikalarda tek bir makinenin taşınması işleminde, saatlik kiralık vinç seçenekleri dikkate alınmaktadır. Komple taşınma işlemleri uzun sürdüğü için günlük kiralama seçenekleri dikkate alınmaktadır. Kiralık vinç işleminde, kira ücreti, işçilik, harcanan yakıt, taşınan yük ve tercih edilen vinç modeli kategorisine göre farklılık göstermektedir.

Yaz Kış Fabrika Taşınmaktadır

Bu sektörde hizmet programı, hava muhalefetine göre değişiklik gösterebilir. Fabrika içerisinde yapılan işlemlerde ise hava muhalefeti dikkate alınmamaktadır. Ancak açık havada yapılan taşıma işlemlerinde hava durumu takip edilmektedir.

Dört mevsim fabrika taşıma hizmeti veren ve bu kategoride profesyonel yöntemleri tercih eden firmalar, 7/24 çözüm üretmektedir. Kiralık vinç hizmetiyle ağır makinelerin, otomobillerin ve kamyonların taşınması daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment