28 Metre Sepetli Vinç

Vinç Kiralamada Sepetli Vinç

Sepetli vinç, sepet şeklinde bulunan vinçlerdir. Tekerlekli araçlar yardımı ile taşıma ve kaldırma işlemlerini gerçekleştiren mekanik bir mekanizmaya sahip sistemlerdir. Çoğunlukla sepetli vinç bom uzunlukları 25 ile 75 metre arasında değişiklik göstermektedir. Sepetli vinçlerin, kullanım amacına göre değişmek ulaşılacak bom mesafeleri farklılık taşımaktadır. Sepetli vinçler; taşıma, nakliye ve kaldırma gibi hizmetlerde kullanılmak üzere günümüzde kiralık sepetli vinç işinde profesyonel olarak faaliyet gösteren firmalar tarafından ülkemizin her köşesine ulaştırılmaktadır.       

Sepetli Vinç Kiralamaların Avantajları  

Sepetli vinçlerde, yapılacak işe göre gereken yükseklik ayarlaması yapılabilmektedir. Bu yükseklik ayarlaması ile vincin istenilen yüksekliklerde hizmet vermesi sağlanabilmektedir. İnşaat sektörü, sanayi ve pek çok iş alanında kullanılan sepetli vinçler, özellikle taşıma işlemlerinde, nakliye işlemlerinde ve yüksek katlı binalarda yapılacak tadilatlarda kullanımı tercih edilen vinç türleridir.
Sepetli vinç, kullanımı pratik ve kolay olması itibari ile kiralık sepetli vinç hizmeti sunan firmalardan uygun bütçelerle kiralanmaktadır.          

Sepetli vinçler, diğer vinç türlerine göre özellikle inşaat firmaları tarafından kullanılan ebat olarak büyük vinçlere nazaran şehir içi kullanımı için uygunlardır. Bu durum şehir içi ihtiyaçlarında kiralık sepetli vinç taleplerini artırmaktadır. Sepetli vinçler, tekerlekli bir araca bağlı olduğu için şehir içlerine ve tüm semtlere hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaştırılabilmektedir.     

Sepetli Vinç Türleri  

İşlerinizde kiralık sepetli vinç arayışı içinde iseniz, işinizi gerçekleştirmek için en uygun olan sepetli vinç türünü tercih etmeniz doğru olanıdır. Piyasada genel olarak yükseklik sınırlarına bağlı olarak bir çok sepetli vinç türü bulunmaktadır. Bu sepetli vinç türleri; 20 metre sepetli vinç, 25 metre sepetli vinç, 28 metre sepetli vinç, 30 metre sepetli vinç, 43 metre sepetli vinç, 45 metre sepetli vinç, 53 metre sepetli vinç, 60 metre sepetli vinç, 65 metre sepetli vinç, 68 metre sepetli vinç, 70 metre sepetli vinç, 84 metre sepetli vinçler olarak sıralanabilmektedir.  

Sepetli vinç modellerinde çoğunlukla mobil özelliğe haiz olanlar firmaların stoklarında yer almaktadır. Bunun nedeni ise mobil özellikli sepetli vinçlerin pratik olması, taşınabilir olması ve araçların hareket edebildiği her noktada çalışabilme durumlarıdır. 25 ve 28 metre sepetli vinç türlerini istenilen kamyonların üzerinde taşıyabilmek oldukça kolay. Kiralama yerlerine ulaştırılmaları da zaman ve hız bakımından kiralayan firmalara önemli avantajlar sağlıyor.      

Sepetli Vinçlerin Metrelerine Göre Kullanım Alanları

Sepetli vinçlerin metrelerine göre kullanım alanları da farklılıklar göstermektedir. 25’lik ve 28 metre sepetli vinç daha çok dar alanlar için kullanılmaktadır. Çünkü bu sepetli vinçler, dar alanlar da kullanıma daha elverişlidir. 30’luk sepetli vinçler ise reklam panosu yerleştirilmesi gibi işlemlerde tercih edilir. Yüksek bina yapımı ve inşaatlar ise 45’lik ve 53’lük sepetli vinçler kullanılmaktadır. Sepetli vinçlerin en yüksekleri olarak bilinen 70 ve 84 metrelik sepetli vinçler ise gökdelen ve Avm yapım alanları için seçilmektedir.

Sepetli Vinç Kiralamada Dikkat Edilecek Husus

Sepetli vinç kiralamak istiyorsanız öncelikle, güvenilir, kaliteli ve deneyimli bir kiralama firmasına başvurmalısınız. Firmanın ve çalışanlarının sahip olduğu eğitim belgelerini, kalite belgelerini incelemelisiniz. Firmanın iş sağlığı ve güvenliği hükümlerine uygun, araçlarının periyodik kontrollerini yaptıran bir çalışma prensibine sahip olduğuna kanaat getirmeniz halinde 20 metre sepetli vinç, 25 metre sepetli vinç, 28 metre sepetli vinç, 30 metre sepetli vinç ve diğer türler arasından ihtiyacınıza en uygun vinci kiralamaya özen göstermelisiniz. Bu konuda görevlilerden de yardım alabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment